Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim kurumunun 23.11 2011 tarihli yazısı ile Hitit Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur.

 

Yüksekokulumuz Ön Lisans düzeyinde, sanayinin ihtiyaç duyduğu idealist ve üst düzey yeterliliklere sahip, yetişmiş ara teknik elemanı - teknikerleri ülkemize kazandırmayı hedef seçmiş olup, bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. 

 

Yüksekokulumuzda Gıda Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Laborant ve Veteriner Sağlık, Aşçılık, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programları bulunmaktadır.

 

Fiziki durumu: Okulumuzda 9 Derslik, 1 Bilgisayar, 1 Gıda teknolojisi, 1 Elektronik Haberleşme teknolojisi, 1 Kaynak teknolojisi laboratuvarı, 1 Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Laboratuvarı, 1 Konferans salonu, 1 Toplantı Salonu, 1 Kütüphane, 1 Yemekhane, 1 Kantin bulunmaktadır.

 

Alaca İlçemiz, başta Hitit’lere olmak üzere ilmi seviyesi yüksek birçok medeniyetlere beşiklik eden, tarihi geçmişi olan bir bölgedir. Yüksekokulumuz öğrencilerine sadece bilimsel eğitim vermekle kalmayıp; gezi, spor, eğlence gibi bir çok sosyal imkanlar da sunulmaktadır.


HIZLI ERİŞİM

Youtube instagram Twitter