“Çorum İli Alaca İlçesi Yöresel Lezzetlerin Menüleştirilmesi” Projesinin Kapanış Programı Düzenlendi


Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğretim elemanı Remzi BİLGİLİ tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Çorum İli Alaca İlçesi Yöresel Lezzetlerin Menüleştirilmesi” isimli projenin kapanış programı Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu konferans salonu ve yemekhanesinde gerçekleştirildi.

Programa Alaca Kaymakamı Hicabi AYTEMUR, Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞALTU, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Güngör KARAKAŞ, Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Mahalle ve Köy Muhtarları, okulumuz öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Programda Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Remzi BİLGİLİ proje fikrinin nasıl ortaya çıktığını, projenin amaçlarını, projenin özetini, ortaya çıkan sonuçlarını gösteren bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca projenin sonucu olan menü kartlarını gelen misafirler takdim etti. Program sonunda katılım gerçekleştiren muhtarlara; Kaymakam, Belediye Başkanı ve Yüksekokul Müdürümüz tarafından teşekkür belgeleri verildi. Misafirlerimize program sonunda Aşçılık Programı öğrencileri tarafından hazırlanan yöresel lezzetlerin ikramı yapıldı. 

Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Güngör KARAKAŞ Hitit Üniversitesi olarak projelere her zaman olumlu yaklaştıklarını ve devam eden projelerden bahsetti. Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu olarak da gıda, tarım ve hayvancılıkta Alaca’nın var olan imkânlarının en üst düzeyde kullanılmasının öneminden bahsetti. Ayrıca, bu proje ile Alaca’nın yöresel lezzetlerinin yazılı hale getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.HIZLI ERİŞİM

Youtube Instagram Twitter
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi