ERP ve Otomasyon Sistemleri Hakkında Seminer Düzenlendi

Meslek Yüksekokulumuz Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı Bahar dönemi etkinlikleri çerçevesinde sektörde 60 yıldır hizmet veren Alapala Makina’da görev yapan (Enterprise Resource Planning) ERP Uzmanı Volkan Ağaoğlu ERP ve Otomasyon Sistemleri üzerine bilgi verdi. Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Songül Özüm’ün Koordinatörlüğü ve Öğr. Gör. Önder Yakıştıran ile Öğr. Gör. Selim Özdem'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerde ERP Sistemlerinde kullanılan teknolojilerden, sektörde aranan insan kaynakları ihtiyacı hakkında öğrencilerimiz bilgilendirildi. Sunum sonunda, Otomasyon Sistemlerinde Elektronik ve Haberleşme Teknolojilerinin önemi, mezunlarımızın iş imkanları hakkında soru cevap şeklinde devam edildi. Seminerde ayrıca teorik bilginin yanında pratikte problem çözme kabiliyetinin, algoritma geliştirmenin sektördeki öneminden bahsedildi. 


Yazılım teknolojilerinin sürekli geliştiği günümüzde kendini geliştiren, sorgulayan teknolojiyi takip eden yeni mezunların sektörde bir adım daha önde olacağını belirten Volkan Ağaoğlu bu alanda öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. 


Değerli katkıları için Alapala Makina’ya, Sayın Volkan Ağaoğlu’na, öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 


Elektronik ve Otomasyon Bölüm BaşkanlığıHIZLI ERİŞİM

Youtube Instagram Twitter
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi