“Covid-19 Tanısında Kullanılan RT-PCR Testlerinin Yapılışı ve Sonuçlarının Değerlendirilmesi” konulu seminer düzenlendi

Hitit Üniversitesi Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi etkinliklerimiz devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi, Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Savcı, “Covid-19 Tanısında Kullanılan RT-PCR Testlerinin Yapılışı ve Sonuçlarının Değerlendirilmesi” başlıklı çevrimiçi sunumuyla 16.06.2021’de okulumuz öğrencileri ve öğretim elemanları ile buluştu. ZOOM üzerinden gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Necmiye Şahin Arslan yaptı.

 

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Covid-19 tanısı için kullanılan PCR testlerinin yapıldığı mikrobiyoloji laboratuvarının sorumlu hekimi olan Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Savcı, Covid-19 Pandemisinin dünyadaki, ülkemizdeki ve ilimizdeki durumundan söz ederek başladığı konuşmasını, hastalığın tanısında kullanılan PCR ve antikor-antijen testleri hakkında bilgiler vererek sürdürdü. Hocamız, RT-PCR testi için numune alma süreçleri, testlerin yapılışı ve sonuçlarının nasıl yorumlandığı konularında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin sorularını cevaplayan Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Savcı aşılamanın vaka sayılarının düşmesi üzerindeki olumlu etkisinden söz ederek aşılanmanın öneminin altını çizdi.

 

Yoğun programına rağmen bizleri kırmayıp davetimizi kabul eden değerli hocamız Dr. Öğr. Üyesi Ünsal Savcı’ ya verdiği önemli bilgilerden dolayı şükranlarımızı sunarız. 

 

 HIZLI ERİŞİM

Youtube Instagram Twitter
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi