Yüksekokulumuzda Kaynakçı Geliştirme Eğitimleri Yapılacaktır

Hitit Üniversitesi, Alaca Belediyesi ve Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı arasında kaynakla ilgili temel eğitimlerin verileceği ve pratik uygulamaların gerçekleştirileceği “Kaynakçı Geliştirme Eğitimleri” yapılması üzerine bir iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulunda başvuru yapan ve kesin kayıt hakkı kazanan katılımcılara eğitim verilecektir. Eğitimler Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİTİTSEM) bünyesinde yaklaşık 15 kişiye, 20 saat teorik ve 40 saat uygulama olacak şekilde toplamda 60 saat “Kaynakçı Geliştirme Eğitimi” verilmesi şeklinde planlanmıştır. 

Ön kayıtlar online yapılacak olup isteyenler Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu'na, Alaca Halk Eğitimi Merkezi'ne, Alaca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne veya Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne de şahsen de başvuru yapabileceklerdir. Eğitime katılanlardan hiçbir ücret talep edilmeyecek olup eğitime katılanlara eğitim sonrasında katılım belgesi verilecektir. Eğitime kesin kabul aşamasında kaynakçılık ile ilgili lise veya yüksekokulda eğitim almış ve bu alanda istihdamı düşünen katılımcılara öncelik verilecektir. Kesin kayıtlar için ön kayıt yapmış katılımcılardan seçilenlerin kimlik fotokopileri yeterli olacaktır. Projeye destek veren paydaşlar tarafından istihdam konusunda destek sağlanacaktır.

Not: Kurs süresince derslere devam mecburidir.

Online ön kayıt için bu linkten başvuru yapabilirsiniz; http://www.hititsem.hitit.edu.tr/Register/kaynakci-gelistirme-egitimi_1

Ön Kayıt tarihleri       : 1 – 29 Temmuz 2022

Kesin Kayıt                : 3 Ağustos 2022

Kesin Kayıt İşleminde izlenecek yol iki aşamadan oluşmaktadır.

1.  https://ybis.hitit.edu.tr/HITITSEM_BASVURULAR/
 adresinden “Kaynakçı Geliştirme Eğitimi” seçerek kesin kayıt işleminizi gerçekleştiriniz.

2. Kimlik (önlü arkalı) belgenizi "hititsem@hitit.edu.tr" adresimize mail atınız. 

Eğitime Başlama        : 15 Ağustos 2022HIZLI ERİŞİM

Youtube Instagram Twitter
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Alaca Avni Çelik MYO
Ömer YILDIZ
Çevrimiçi